Nowy użytkownik serwisu Nie pamiętam hasła

Forum

Sobota, 20 kwietnia 2024
Forum Audiofil.pl - wyraź swoją opinię na różne tematy
Odpowiedz
Autor
Wiadomość
Ilość wiadomości: 1
Dodano: 2008-10-28 15:55:59
Cytuj
Witam wszystkich
Mam nadzieje ze forum się rozkręci :). Ja mam jedno ze standardowych pytan :). Co kupic??
Dopiero będe kompletował sprzet. Na pierwszy ogien ida kolumny. Mam na nie do przeznaczenia do 1 500 zł. Potem bedzie wzmak do 500 zł i cd do 500 zł. Wiem ze nie sa to duze kwoty ale ja super wymagan nie mam narazie.
Pokój ma ok 20 mkw.
Moze to byc sprzet uzywany.
Muzyka: Katy Melua, Nelly Furtado, ATB, Andrea Bocceli a wiec kołomyja....generalnie przewaza zwykle muzyka spokojniejsza. Na basie nie zalezy mi jakos bardzo. Raczej aby to przyjemnie dla ucha grało a niekoniecznie dudniło.
Oto moje typy do 1 500 zł:
MISSION M74
Tannoy Revolution R3
WHARFEDALE DIAMOND 9.4
Kef iQ5
Dali Blue 5005
MAGNAT QUANTUM 505
Acoustic Energy Aegis Neo 3

Prosze o info które według was głosniczki są najprzyjeniejsze i które wy byscie wybrali. Wiem ze odsłuch jest najwazniejszy ale prosze o jakies wasze typy. Pozdrawiam i licze na pomoc.
Ilość wiadomości: 4
Dodano: 2009-01-12 21:05:05
Cytuj
witam. co by ci tu poradzic .kasa ktora masz na te kolumny jest troche ale mala ale jak piszesz nie masz duzych wymagan .ja poszukal bym kolumn dali,byl o ile sie nie myle nr 104., fajne kolumny robi canadyjski mirage . gustowalem kiedys w tannoyach.pamietaj jak chcesz wejsc do tego swiata,ze kazda z tych kolumn ktora odsluchasz podlaczywsz y nastepny kabel glosnikowy uslyszysz zupelnie co innego raz bedzie gralo detalicznie raz ospale ale z duzym basem.ja stawiam na detal i na upozadkowany szyk z duza iloscia powietrza na scenie .co ty na to?pamietaj ze to ci musi podobac sie dzwiek ktory uslyszysz.zero doradcow. ja jestem tego zdania.jezeli kupisz kolumny poidlogowe ,beda one potrzebowac wiecej miejsca dookola siebie male , bedzie z nimi mniejszy klopot.pamietaj by kolumna miala solidna budowe ,musi byc solidnie dociazona ,w zaleznosci od warunkow i miejsca bas reflex / otwor basowy / z tylu lub z przodu by go nie tlumic , dac mu swobodnie oddychac
Odpowiedz
Poglądy lub opinie wyrażone na forum są poglądami jego autora. Administracja i moderatorzy portalu Audiofil.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników forum.
Regulamin
  Copyright © Audiofil.pl 2010
Kopiowanie lub rozpowszechnianie materiałów ze strony www.audiofil.pl bez uzyskania zgody zabronione.
Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS