Nowy użytkownik serwisu Nie pamiętam hasła

Forum

Piątek, 29 marca 2024
Forum Audiofil.pl - wyraź swoją opinię na różne tematy
Odpowiedz
Autor
Wiadomość
restere
Gość
Dodano: 2023-01-19 12:54:32
Cytuj
Zastanawiam się nad kupieniem okapu nablatowego.

Jakie macie o nich zdanie?
aidar
Gość
Dodano: 2023-01-20 08:04:58
Cytuj
Jest to raczej produkt luksusowy. Okap taki moze być zamontowany do ściany albo zintegrowany z plytą indukcyjną.

Z tego co wiem to firma Nortbert ma kilka takich okapów. Moja siostra użytkuje taki okap, na 100% nie powiem jakiej jest firmy ale z tego co wiem to jest zadowolona, nie za bardzo pasowało jej umieszczenie okapu na ścianie. Plusy to na pewno:
Wygląda to naprawdę bardzo dobrze
Świetnie radzi sobie z usuwaniem oparów z gotowania
Jak również jest łatwiejsze do czyszczenia

Minusy:
cena okapu ,bo jest to jedna z droższych opcji
problematyczne w znalezieniu sprzetów zamiennych
no i sam bym się obawiał ze coś do niego wpadnie, aczkolwiek ponoć okapy takie mają zabezpieczenia

Od siebie polecam raczej zamowić sobie okap kuchenny w takim Leroy Merlin. Aktualnie w sklepie mają dobre promocje na wiele standardowych modeli i będzie Cię to kosztowało o wiele mniej niż taki okap nablatowy.
Flimra
Gość
Dodano: 2023-10-02 08:41:33
Cytuj
Korzystałam z rekuperacji bez okapu przez prawie 6 miesięcy. Potem założyliśmy pochłaniacz. Odczuwalne różnice po zainstalowaniu?
1. Jak gotuje coś co mocno paruje to teraz nie mam uczucia sauny.
2. Smażąc nie czuć zapachu nawet przy stole jadalnym.
Nie wiem ile jest różnic "ukrytych" ale na pewno są: choćby to, że tłuszcz nie osadza mi się w kanałach.
Nie lubię czyścić okapu wiec kupiłam biały (niewiele na nim widać). Filtry metalowe do mycia w zmywarce. No i cichy bo salon wraz z kuchnia.

Więcej na temat urządzenia funkcjonalnej kuchni znajdziesz na tej stronie https://mobilipercasa.pl/?p=7
Odpowiedz
Poglądy lub opinie wyrażone na forum są poglądami jego autora. Administracja i moderatorzy portalu Audiofil.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników forum.
Regulamin
  Copyright © Audiofil.pl 2010
Kopiowanie lub rozpowszechnianie materiałów ze strony www.audiofil.pl bez uzyskania zgody zabronione.
Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS