Nowy użytkownik serwisu Nie pamiętam hasła

Forum

Piątek, 1 grudnia 2023
Forum Audiofil.pl - wyraź swoją opinię na różne tematy
Odpowiedz
Autor
Wiadomość
Ilość wiadomości: 1
Dodano: 2010-11-16 21:24:07
Cytuj
To mój pierwszy post, zatem witam serdecznie smile

Nie jestem wielkim audiofilem, lecz kocham muzykę i uważam, że zasługuje ona na szacunek. Stąd ten temat, założony właśnie na Waszym forum.
Zastanawiam się nad kupnem słuchawek 5.1
Mam parę płyt nagranych właśnie w tym systemie. Nie bardzo jednak się orientuje co i jak... szukam w internecie informacji, lecz widzę, że są to słuchawki zaprojektowane głównie z myślą o graczach. W opiniach odnośnie różnych modeli, wypowiadają się właśnie gracze - o jakości słuchawek podczas szaleńczych rozgrywek.
Nie ma natomiast informacji o tym, jak takie sprawują się w przypadku muzyki. I najważniejsze - czy mając słuchawki 5.1 będę mógł w nich słuchać i 5.1 i stereo?
Czy tylko 5.1?

Czy byście mogli mi również doradzić jakie słuchawki kupić? Może ktoś z Was będzie miał o tym większe pojęcie ode mnie...
Zbliżają się święta, więc po świętach kasy trochę przybędzie... cena do 500zł myślę...
Ilość wiadomości: 3
Dodano: 2012-01-12 22:18:07
Cytuj
Za 500 ci nic nie wymyślę, ale to jest tak - są słuchawki 5.1 "prawdziwe" (na 8 przetworników - po 2 na centrum, boki, tył i bas) i z software'owym 7.1, wbudowanym w stację dokującą (w przypadku Bluetooth) lub jako osobna karta dźwiękowa USB (patrz Sennheiser), lub może jeszcze inaczej. Sam mam słuchawki tego drugiego typu - Turtle Beach PX5 (kupiłem za ok. 1000 zł z cłem), głównie do gier, ale używam ich też do słuchania muzyki w domu. Zdecydowanie były warte swej ceny, i mówię tu o jakości dźwięku także z wyłączonym efektem.

Powiem tak. Software'owy efekt 5.1 zmienia muzykę nagraną w stereo dosyć mocno, mi się to raczej podoba, traci się jednak nieco na naturalności. W "prawdziwych" słuchawkach 5.1 zapewne tej naturalności by nie zabrakło. Nie wiem, jak sprawdzałyby się przy nagraniach stereo, ale podejrzewam, że równie dobrze jak słuchawki stereo tańsze o 100-200 zł.
Edytowany 1 razy (Ostatnio: 2012-01-12 22:18:51).
Odpowiedz
Poglądy lub opinie wyrażone na forum są poglądami jego autora. Administracja i moderatorzy portalu Audiofil.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników forum.
Regulamin
  Copyright © Audiofil.pl 2010
Kopiowanie lub rozpowszechnianie materiałów ze strony www.audiofil.pl bez uzyskania zgody zabronione.
Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS