Nowy użytkownik serwisu Nie pamiętam hasła


Elwood:  Mamy 106 mil do Chicago, bak pełen paliwa, pół paczki papierosów, jest ciemno, a my nosimy ciemne okulary.

Jake:  Jazda!"


     The Blues Brothers

News

Samsung zaprezentował 40'' panel OLED Full-HD

31-10-2008

O wykorzystaniu technologii OLED do produkcji telewizorów mówi się od lat. Niestety, optymistyczne proroctwa, co do rychłej dominacji OLED'ów okazały się fałszywe. Miejmy nadzieję, że doniesienia o ostatnich sukcesach Samsunga nie są przesadzone.Na odbywającej się w Jokohamie wystawie płaskich paneli - FPD International 2008 - firma Samsung zaprezentowała pierwszy na świecie, oparty na OLED'ach, 40 calowy panel Full-HD.

 

Przypomnijmy, że 3,5 roku temu agencje informowały o innym niewątpliwym sukcesie Samsunga, jakim było skonstruowanie największego wówczas telewizora OLED o przekątnej... 40 cali. Oczywiście rozmiar to nie wszystko, liczy się także technologia - nowy panel Samsunga w 100% wspiera Full-HD. Przyjrzymy się bliżej postępom, jakie dokonały się na przestrzeni 42 miesięcy. Rzecz jasna - wzrosła rozdzielczość - z 1280 x 800 na 1920 x 1080 pikseli, kontrast z 5,000:1 na 1,000,000:1. Jasność pozostała na tym samym poziomie - 600cd/m2, ale zwiększono zakres barw możliwy do odwzorowania (do 107% gamutu NTSC). Nowy panel ma mnieszą masę i grubość jedynie 8,9mm.

 

 

Naturalnie, przedstawiony przez Samsunga 40 calowy panel Full-HD to dopiero prototyp. Obecne linie produkcyjne Samsunga pozwoliłyby na masową produkcję paneli OLED o przekątnej nie większej niż 31 cali. Czy wiadomo, kiedy możemy spodziewać się seryjnej produkcji telewizorów Samsunga podobnych do modelu zaprezentowanego w Jokohamie? Tym razem żadne, nawet przybliżone daty nie padły.

  Copyright © Audiofil.pl 2010
Kopiowanie lub rozpowszechnianie materiałów ze strony www.audiofil.pl bez uzyskania zgody zabronione.
Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS