Nowy użytkownik serwisu Nie pamiętam hasła

 

Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiet

 

      Ludwig van Beethoven

News

Zielono mi – Naim HDX

14-05-2008

 

Na sierpień tego roku Naim Audio zaplanował sprzedaż opartego na twardym dysku audiofilskiego odtwarzacza Naim HDX. Odtwarzacz HDX Hard Disk mający swoją światową premierę na niedawno zakończonym monachijskim High End Show to połączenie wygody użytkowania nowoczesnych pojemnych nośników danych z reprodukcją dźwięku najlepszych Naim'owskich odtwarzaczy CD.

 

   Urządzenie pozwala na zrzucenie zawartości płyty CD na 400GB dysk twardy mogący pomieścić ok. 600 albumów. Produkt posiada także drugi, backup'owy dysk, który uchroni użytkownika przed utratą danych na skutek ewentualnej awarii głównego dysku twardego – wielce uspokajająca funkcja. Urządzenie posiada gniazdo USB do którego można podpiąć dodatkowe dyski czy też pamięci flash, a także gniazdo umożliwiające bezpośrednie korzystanie z zasobów sieci komputerowej (technologia Network Attached Storage). Zgrane CD są katalogowane i w przyjazny sposób udostępniane użytkownikowi (wyszukiwanie, sortowanie itp.).

   Interesujące możliwości pojawiają się wraz z podłączeniem odtwarzacza do sieci internetowej – nasze skatalogowane dane zostają automatycznie powiększone o dodatkowe informacje z portalu allmusic.com. Dzięki temu odtwarzacz staje się skarbnicą wiedzy pozwalającą na przeszukiwanie zasobów z użyciem zapytań o np. kompozytora, muzyka, producenta itp. Nie tylko kolorowy ekran dotykowy pozwala na dwukierunkową komunikację z urządzeniem, wygodniejszym rozwiązaniem może okazać bezprzewodowe połączenie z użyciem laptopa, czy choćby wyświetlanie informacji na telewizorze.

 

   Czy tego typu produkty na dobre wyprą z rynku klasyczne odtwarzacze CD? Odpowiedź na tak postawione po analizie zalet nowego Naim'a HDX wydaje się być oczywista. Jak szybko to nastąpi i czy dotyczyć będzie również segmentu high-end, czas pokaże.

  Copyright © Audiofil.pl 2010
Kopiowanie lub rozpowszechnianie materiałów ze strony www.audiofil.pl bez uzyskania zgody zabronione.
Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS