Nowy użytkownik serwisu Nie pamiętam hasła

 

Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiet

 

      Ludwig van Beethoven

News

Nagrody EISA 2008/2009 przyznane!

21-08-2008
Wzmacniacz NAD C315BEE EISA
Wzmacniacz NAD C315BEE
Wzmacniacz NAD C315BEE EISA
Wzmacniacz NAD C315BEE
Odtwarzacz SACD Yamaha EISA
Odtwarzacz SACD Yamaha CD-S1000
Odtwarzac SACD Yamaha EISA
Wzmacniacz zintegrowany Yamaha...
Marantz SC-11S1 EISA
Marantz SC-11S1
Marantz SM-11S1 EISA
Marantz SM-11S1
Linn Majik DS EISA
Linn Majik DS
Linn Majik DS EISA
Linn Majik DS
JBL LS80 EISA
JBL LS80
Philips MCi500H EISA
Philips MCi500H
Philips MCi500H EISA
Philips MCi500H
B&W Zeppelin EISA
B&W Zeppelin
B&W Zeppelin EISA
B&W Zeppelin
Sennheiser MX W1 EISA
Sennheiser MX W1
Sennheiser MX W1 EISA
Sennheiser MX W1
LG  Touch DVB-T T80 EISA
LG Touch DVB-T T80
Sony Ericsson w980i EISA
Sony Ericsson w980i
Sony Ericsson w980i EISA
Sony Ericsson w980i

 

 

 

EISA czyli European Imaging and Sound Association (Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku) to stowarzyszenie zrzeszające 50 wydawnictw z  20 krajów europejskich zajmujących się tematyką elektroniki użytkowej. Co roku EISA przyznaje nagrody najlepszym produktom z takich branż jak: audio, video, foto, kino domowe, car audio czy elektronika przenośna. Wybór opiera się na przeprowadzanych przez członków EISA testach.

 

Przybliżymy państwu laureatów tegorocznej edycji EISA w sektorze audio: 

 

 

 

 

 

W kategorii
Europejski 2-kanałowy wzmacniacz zintegrowany:      NAD C315BEE 

 

Kontynuator legendy NAD'a 3020. Wyjątkowo udany produkt za niewielką ceną. Wzmacniacz C315BEE został wyposażony w sześć liniowych wejść na tylnym panelu i jedno wejście dla urządzeń przenośnych (np. player mp3) na przednim panelu. Wzmacniacz umożliwia zmianę barwy dźwięku (tony niskie i wysokie), dla purystów przygotowano funkcję bypass czyli odcięcie toru regulacji. Będący w zestawie pilot pozwala na zdalne: włączenie/wyłączenie urządzenia, zmianę głośności, wybór źródła oraz sterowanie podstawowymi funkcjami odtwarzacza CD (firmy NAD). Wzmacniacz korzysta z systemu Power Drive, optymalizującego ustawienia źródła mocy do podpiętych kolumny głośnikowych. Power Drive ułatwia uzyskać duży prąd przy jednoczesnym zachowaniu niskich zniekształceń wzmocnionego sygnału. Dzięki temu NAD C315BEE sprawdza się w zestawach z "niewygodnymi" kolumnami o niskiej impedancji.
Odrobina danych technicznych:
Moc ciągła 2 x 40W przy 4-8om, moc dynamiczna 2 x 95W (8om), 2 x 130W (4om), 2 x 180W (2om)
Zniekształcenia THD 0,02% (20Hz – 20kHz)
 

 

 

 

 

W kategorii

Europejski 2-kanałowy system audio:      Yamaha CD-S1000/A-S1000 


Udany powrót Yamahy na wyższą półkę. Nagrodzone produkty serii 1000 , bazujące na droższej linii 2000, to odtwarzacz SACD i stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany. Najnowsza technologia połączona z klasycznym wyglądem nawiązującym do stylistyki lat 70-tych, przypadła do gustu nie tylko jury EISA. 
Odtwarzacz CD-S1000 wyposażono m.in. w wysoceprezycyjny i trwały napęd, oddzielne układy zasilające lewy i prawy kanał, przycisk Pure Direct wyłączający wyświetlacz i wyjścia cyfrowe (obniżenia szumów), oraz antywibracyjne elementy: usztywniające obudowę i tłumiące drgania.

A-S1000 to w pełni zbalansowana, symetryczna konstrukcja o maksymalnej mocy 2x115W (8om). Oddzielne przedwzmacniacze dla tonów niskich, wysokich i wzmocnienia pozwalają na odcięcie regulacji barwy (osobno dla sopranów i basów) i skrócenie toru sygnału. Pasmo przenoszenia producent określa na 5Hz - 100kHz (+0dB / -3dB), 20Hz - 20kHz(+0dB / -0.3dB). Masa wzmacniacza to 22kg.

 

 

 

 

W kategorii

Europejski High-End audio:      Marantz SC-11S1/SM-11S1  


Zwycięski zestaw to stereofoniczny przedwzmacniacz i końcówka mocy. Przedwzmacniacz (SC-11S1) oparto na w pełni zbalansowanym wzmacniaczu z regulacją prądową sprzężenia zwrotnego. Pasmo przenoszenia tego urządzenia rozciąga się do 100kHz, zniekształcenia THD poniżej 0,003 %. Jak przystało na górną półkę, znajdziemy tu wysokiej klasy przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC. Wiele technologicznych rozwiązań nagrodzonego SC-11S1 pochodzi z referencyjnego przedwzmacniacza SC-7S2 (np. liniowa regulację głośności Wolfson, czy wzmacniacze sygnału typu HDAM).

Wyróżniona stereofoniczna końcówka mocy SM-11S1 to w pełni zbalansowany wzmacniacz, technologicznie bazujący na referencyjnym MA-9S2 (m.in. moduły HDAM-SA2). Konstruktorzy Marantz'a zadbali o bardzo dobrą izolację elektryczną i magnetyczną części zasilającej wzmacniacza. Moc 2x100W przy obciążeniu 8 om (2X200W przy 4 omach) w połączeni z potężnym transformatorem wystarczy do napędzenia wymagających kolumn. Pasmo przenoszenia rozciąga się ponad 100kHz.

Jakość wykonania, jak i materiały użyte do budowy zestawu SC-11S1/SM-11S1 to na najwyższy światowy poziom.

 


 

W kategorii

Europejskie źródło audio:      Linn Majik DS

Linn Majik DS (Digital Stream) to cyfrowy odtwarzacz muzyczny, któremu za nośnik służą sieciowe dyski twarde (technologia NAS), lub dyski twarde podłączonego do niego komputera PC. To, co wyróżnia Maijk'a na tle podobnych urządzeń to przede wszystkim bardzo wysoka jakość odtwarzanego dźwięku. Majik pomaga także skatalogować udostępniane mu pliki audio. Urządzenie odtwarza pliki FLAC, WAV, AIFF (do rozdzielczości 192kHz/24bit) oraz pliki skompresowane MP3, a także radio internetowe platformy Shoutcast. Majik jest urządzeniem programowalnym, co daje nadzieje na łatwe przystosowanie odtwarzacza do nowych formatów audio. Zdalne sterowanie Majik'iem DS możliwe jest na kilka sposobów: za pośrednictwem pilota, komputera PC, a nawet telefonu komórkowego. Ekran dotykowy odtwarzacza pozwala na bezpośrednią obsługę. Linn Majik DS posiada dwa wyjścia sygnału analogowego (RCA) - regulowane i stałopoziomowe.
 

 

 

 

 


W kategorii

Europejskie Kolumny Głośnikowe:     JBL LS80


Wspaniale wyglądające, 3 i pół drożne kolumny, nawiązujące stylistyką do „starych dobrych czasów” Hi-Fi. Solidne dwa 8'' głośniki niskośredniotonowe i wspomagana tubami sekcja średniowysokotonowa, nadają JBL'om estradowy charakter.

Efektywność 90dB (2.83V, 1m ) i minimum impedancji powyżej 6 omów, czyni JBL'e bardzo uniwersalnymi kolumnami, dobrze sprawdzającymi się zarówno ze wzmacniaczami lampowymi jak i tranzystorowymi. Pasmo przenoszenia 46Hz – 38kHz (-3dB), 35Hz – 40kHz (-10dB). Częstotliwości podziału zwrotnicy kolumny: 400Hz; 6dB/oktawę; 2.5kHz; 8kHz; 24dB/oktawę. Masa 35,6kg. Jakość wykonania godna naśladownictwa.

  


W kategorii

Europejski kompaktowy system audio:      Philips MCi500H 


Efektowna „mini wieża” wyposażona w kolorowy wyświetlacz i 160GB twardy dysk, na który można zapisywać i tworzyć własną muzyczną kolekcję.
Philips MCi500H posiada także wbudowany tuner FM oraz odtwarzacz CD, przydatny przy zgrywaniu płyt na twardy dysk.  Niewątpliwą zaletą wieżyczki jest możliwość korzystania z zasobów sieci komputerowej (przez łącze Ethernet lub bezprzewodowo przez Wi-Fi). Nie zapomniano także o dodatkowych wejściach: analogowe RCA i cyfrowe USB podnoszą funkcjonalność wieżyczki. Philips MCi500H potrafi również połączyć się z internetowymi stacjami i kanałami muzycznymi, a także z serwisem
Gracenote, z którego pobrane informacje wykorzysta do lepszego skatalogowania zgranych na dysku utworów. Oczywiście do nagrodzonego Philipsa można podpiąć komputer PC, który po zainstalowaniu dołączonego oprogramowania, pozwoli na znacznie wygodniejszą obsługę mini wieży. Atutem zestawu po stronie audio są zaskakująco dobre kolumny, oparte o 5,25'' przetwornik niskośredniotonowy w obudowie bass-refelx. Kolumny napędza cyfrowy wzmacniacz (klasa D) o mocy 50W na kanał.

 

 

 

 

 

 

 

W kategorii:

Europejska Stacja Dokująca     B&W Zeppelin

 

Atrakcyjna, przyciągająca wzrok stylistyka to tylko jeden z atutów stacji dokującej Bowers & Wilkins. Jak możemy oczekiwać po specjalistach od zespołów głośnikowych, niepozorne rozmiary „cygara” kryją spory potencjał dźwiękowy. Pod materiałową osłoną Zeppelin'a znajdziemy rozbudowany system głośników. Mamy tu pięć przetworników: 5'' wspomagany bass-refleksem niskotonowiec, dwa 3,5'' średniotonowe i dwie rozstawione maksymalnie po bokach 1'' wysokotonówki. 

Do wysterowania głośników zastosowano wzmacniacze cyfrowe (pracujące w klasie D): jeden 50W (dla mini-subwoofera) i dwa 25W. Pasmo przenoszenia Zeppelina zupełnie jak małych kolumn głośnikowych: od 47Hz do  22kHz ( -6dB).

Zeppelin nie ogranicza źródła muzyki do grupy iPod'ów (wszystkie generacje), według producenta możliwe jest podłączenie innych urządzeń cyfrowych i analogowych (gniazdo USB oraz mini-jack akceptujący sygnał cyfrowy i analogowy).   

 

 

 

  

 

 

 

 

 

W kategorii:

Europejskie słuchawki      Sennheiser MX W1

 

Tym razem laury zebrał nie żaden słuchawkowy High-End, tylko wysokiej jakości bezprzewodowe słuchawki douszne.

Główne części zestawu Sennheiser MX W1 to para słuchawek dousznych, transmiter i stacja dokująca. Słuchawki douszne, o masie 10g każda, przetwarzają pasmo od 19Hz do 20kHz, przy niskich zniekształceniach (THD nie przekraczają 0,5% dla 1kHz, 100dB). Naładowane mogą pracować ok. 3 godzin. Po rozładowaniu, słuchawki wystarczy umieścić w niewielkiej stacji dokującej, której zapas energii wystarcza na 3 kolejne cykle ładowania. Samą stację dokującą ładuje się za pośrednictwem łącza USB lub zewnętrznego zasilacza. Transmiter o wymiarach 4x1,3x4 cm również wyposażono w akumulatorek, który zapewnia 10 godzin ciągłego nadawania.

Do transmisji danych Sennheiser wykorzystuje technologie opracowaną przez firmę Kleer. Podobnie jak w przypadku Bluetootha stosowane są fale radiowe w paśmie 2,4GHz, jednak zrezygnowano tutaj z kompresji danych, zapewniając tym samym lepszą jakość reprodukowanego dźwięku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W kategorii:

Europejski osobisty media player      LG Touch DVB-T T80

Nagrodzony player wyposażono w 4GB pamięci i trzycalowy ekran dotykowy o rozdzielczości 400x240 pikseli z 18 bitową paletą kolorów. LG T80 posiada wbudowany tuner radiowy FM i , co ucieszy miłośników TV, tuner telewizji cyfrowej DVB-T. Z gier flash'owych zadowoleni będą zapewne młodsi użytkownicy. A co z muzyką? Player obsługuje popularne formaty audio: MP3, WMA, OGG, WAV, ASF.
Wbudowany akumulatorek wystarcza na 40 godzin słuchania muzyki lub 5,5 godziny odtwarzania filmów. Najbardziej prądożerne okazuje się oglądanie telewizji, tylko 2 godziny na jednym ładowaniu.
Masa urządzenia: 81 gram.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I na zakończenie zwycięzca dość osobliwej kategorii

Europejski muzyczny telefon komórkowy:      Sony Ericsson w980i
 
Sony Ericsson w980i to wbrew pozorom, mocno rozbudowany, osobisty odtwarzacz plików muzycznych. Telefon ten został zasłużenie opatrzony logiem Walkman. Sony Ericsson w980i posiada aż 8GB wbudowanej pamięci, tuner z funkcją RDS, stereofoniczny Bluetooth i mnóstwo audio-wodotrysków. Telefon posiada wbudowaną antenę, dzięki której do słuchanie radia jest możliwe bez wpinania zestawu słuchawkowego. Zaimplementowany nadajnik FM umożliwia transmitowanie zapisanej w pamięci  telefonu muzyki, którą możemy odsłuchiwać np. poprzez radio samochodowe. Wysyłane informacje o utworze (tytuł, wykonawca itd.) pojawią się na wyświetlaczu RDS odbierającego sygnał tunera.
Sony Ericsson w980i pomoże zidentyfikować utwór, wystarczy nagrać jego kilkusekundowy fragment i wysłać próbkę do serwisu Gracenote, a po kilku sekundach otrzyma się zwrotną wiadomość o autorze, wykonawcy i albumie. Podstawowe funkcje odtwarzacza dostępne są przy zamkniętej klapce telefonu, a przez potrząsanie telefonem możemy zmienić utwór na inny, wybrany losowo.

  Copyright © Audiofil.pl 2010
Kopiowanie lub rozpowszechnianie materiałów ze strony www.audiofil.pl bez uzyskania zgody zabronione.
Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS