Nowy użytkownik serwisu Nie pamiętam hasła

 

Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiet

 

      Ludwig van Beethoven

News

Excentric - cyfrowa doskonałość wkrótce w sprzedaży

16-01-2009
Cyfrowy wzmacniacz Excentric A1
Cyfrowy wzmacniacz Excentric A1
Cyfrowy wzmacniacz Excentric A1
Kolumny Excentric S1
DIRECT DIGITAL
Przewód dedykowany interfejsowi...

 

 

Kilka tygodni temu w naszej fotorelacji z warszawskie wystawy Audio Show 2008 znalazły się zdjęcia niezwykłego, sygnowanego nazwą Excentric, zestawu audio . Dziś mamy przyjemność przybliżyć Państwu idee oraz sprzęt będący owocem tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Przedsięwzięcia, o którym wkrótce będzie głośnio nie tylko w polskim, ale i międzynarodowym świadku audio.

  

 

Excentric A1

Excentric – pod taką właśnie marką kryją się luksusowe urządzenia audio, oparte o nowoczesne i zarazem unikalne w skali światowej rozwiązania. Pikanterii tej ekscentrycznej marce dodaje fakt, iż urządzenia te są autorskim projektem polskich inżynierów, a produkcja w całości odbywa się w kraju. Celem konstruktorów było stworzenie swoistego dzieła sztuki, gdzie najwyższej jakości dźwięk połączony jest z wysmakowaną formą zewnętrzną.

 

 
Podczas ostatniego Audio Show swoją premierę miały dwa z trzech elementów docelowego systemu audio, tj. w pełni cyfrowy wzmacniacz A1, będący rodzajem cyfrowo- analogowego przetwornika z wyjściem mocy oraz trójdrożne zespoły głośnikowe S1 w rzadko spotykanych ostatnimi czasy obudowach zamkniętych.

 

 

 

Excentric DIRECT DIGITALWiadomo również, że prowadzone są obecnie prace projektowe nad dedykowanym transportem CD/SACD o oznaczeniu T1. Konstruktorzy, aby maksymalnie wykorzystać potencjał projektowanych urządzeń, opracowali specjalny interfejs, nazwany „Direct Digital“. Zapewnia on wyższe parametry transmisyjne niż którykolwiek z opracowanych dotąd cyfrowych interfejsów audio.


Jak podkreśla producent, w trakcie projektowanie urządzeń nie było mowy o jakichkolwiek oszczędnościach. Każdy element był skrupulatnie dobierany i testowany. Ponadto wiele komponentów jest produkowanych na zamówienie przez najlepsze specjalistyczne firmy, co potwierdza tylko fakt bezkompromisowego podejścia do projektu.

 Excentric Scan SpeakKonstruktorzy Excentric‘a bardzo dużą uwagę poświęcają również cechom estetycznym. Design i walory użytkowe w połączeniu z najwyższej jakości materiałami wykończeniowymi (naturalne niemodyfikowane okleiny, aluminium, poliwęglany, skóra, granit) oraz ekstremalnie precyzyjnym wykonaniem, są idealnym dopełnieniem, korespondującym poziomem jakości z reprodukowanym przez te urządzenia dźwiękiem.

 

 

 

 


W drugim kwartale bieżącego roku do sprzedaży trafi wzmacniacz A1, a zaraz po nim zespoły głośnikowe S1. Ostateczne ceny nie są jeszcze znane i choć wiadomo, że nie będą niskie to, jak zapowiada producent, będą w pełni adekwatne do poziomu i jakości produktów. Warto zwrócić w tym miejscu uwagę na fakt, że produkty objęte będą pięcioletnią gwarancją.

 

 

 

Więcej fotografii urządzeń Excentric znajdziecie Państwo w naszej Galerii. Zapraszamy.

 


Strona producenta:

www.excentricdigital.eu

 

fotografie Excentric

   Copyright © Audiofil.pl 2010
Kopiowanie lub rozpowszechnianie materiałów ze strony www.audiofil.pl bez uzyskania zgody zabronione.
Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS