Nowy użytkownik serwisu Nie pamiętam hasła

Forum

Czwartek, 28 marca 2024
Forum Audiofil.pl - wyraź swoją opinię na różne tematy
Odpowiedz
Autor
Wiadomość
Bartek
Gość
Dodano: 2011-09-13 16:16:35
Cytuj
Witam wszystkich na forum! Mam pytanie do ludzi znających się na sprzęcie audio, bo moja widza jest dość ograniczona... Kupiłem niedawno ten wzmacniacz za 400 zł, nie był często używany. Kolega miał do niego podpięte małe głośniczki plastikowe z wieży stereo... Obecnie mam do niego 2 kolumny Pioneer S-Z94 o mocy 120W. Wzmacniacz ma 110W na każdym z 7 kanałów. Zawsze chciałem mieć fajny sprzęt do stereo, a trafiła mi się okazja z tym wzmacniaczem, więc go wziąłem. Mam kilka pytań wiązanych z tym sprzętem:

1. Co sądzicie o jakości dźwięku? Czy to był dobry wybór?
2. Wzmacniacz bardzo się grzeje... Czy to wina kolumn o większej mocy? Jaki może być powód? A może tak po prostu musi być?
3. Jakie większe kolumny mogę do niego kupić? Obecnie mam te pioneery, ale w jednej kolumnie głośnik niskotonowy jest wypruty i jak odkręcę głośniej to słyszę przy każdym basowym uderzeniu jak membrana chodzi i mam wrażenie że zaraz wypadnie... myślałem nad stx 180W. Zależy mi na dużych głośnikach niskotonowych i dużym pudle. Moje kolumny stoją na podłodze i nie chce żeby to były jakieś małe pudełeczka roznoszące dźwięk przy stopach... Kiedyś były altusy 110W, mój brat je ma, ale niestety już ich nie produkują. Co możecie mi coś polecić?

Czy sprzęt który posiadam nadaje się do odsłuchu płyt CD w dobrej jakości? Mam do tego DVD pioneera. Co ewentualnie mógłbym dokupić, zmienić?

Dziękuję serdecznie za informację!

Bartek
Audiofil
Gość
Dodano: 2011-10-18 14:35:41
Cytuj
Cześć

Mam ten amplituner.

Do niego mam podpięty zestaw 5 kolumn polskiej firmy TONSIL (którą w pewnym momencie przejął właśnie PIONEER) model FOCUS SE

W STEREO gra idealnie - zwłaszcza jeśli masz podłączony odtwarzacz CD, DVD lub BLU-RAY przez gniazda OPTYCZNE lub KOAKSJALNE (Coaxial).

Żeby w pełni usłyszeć jakość musisz przeprowadzić test kalibracji dźwięku z dołączonym mikrofonem. (MCACC - Multi Channel Acoustic Calibration)

Za każdym razem gdy włączasz amplituner zawsze będziesz miał uruchomioną funkcję PHASE CONTROL (Kontrola fazy) Z założeń miała ona korygować niedogodności przy odtwarzaniu ścieżek dźwiękowych z filmów czy oryginalnego nagrania wielokanałowego muzyki. I działa świetnie! Gdy podkręcisz głośność (niezależnie czy słuchasz na wielu kanałach, czy w Stereo) im bardziej dasz głośniej, tym bardziej basy będą odbiegać od wysokich tonów, powodując pogorszenie dźwięku i utratę dynamiki. Gdy włączysz funkcję PHASE CONTROL wysokie i niskie częstotliwości (inaczej mówiąc "ich fale") nałożą się na siebie, co spowoduje wzrost dynamiki, obniżenie zniekształceń i uzyskanie bardzo wiernego brzmienia. Dołóż do tego włączoną kalibrację akustyczną - MCACC i uzyskasz w trybie STEREO jakość taką, jak przy nagraniu muzyki w studio nagraniowym.

Nie przejmuj się grzaniem wzmacniacza. Ma taką konstrukcję. Zapewnij mu zalecaną w instrukcji wentylację (prawidłowe odległości od mebla) i tyle.

Proponuję zmianę kolumn na jakiś model TONSILA. Mogą być nawet używane (byleby były nigdy nie przerabiane ani naprawiane). Najlepiej trójdrożne (wtedy uzyskasz jeszcze lepsze basy) i możliwość BI-AMPING'u w tym amplitunerze (zamiast podpinać 2 dodatkowe kolumny do terminali SURROUND BACK LEFT i RIGHT, by uzyskać system 7.0, podpinasz tam 2 pary kabli głośnikowych (+ do+, - do -) a resztę do terminali w kolumnach (zwykle oznaczone HIGH FREQUENCY i LOW FREQUENCY) W amplitunerze ustawiasz w SETUP >> SB. SYSTEM >> SB BIAMP. Wszystko dokładnie opisane jest w instrukcji amplitunera i instrukcjach od kolumn

Pozdrawiam
Odpowiedz
Poglądy lub opinie wyrażone na forum są poglądami jego autora. Administracja i moderatorzy portalu Audiofil.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników forum.
Regulamin
  Copyright © Audiofil.pl 2010
Kopiowanie lub rozpowszechnianie materiałów ze strony www.audiofil.pl bez uzyskania zgody zabronione.
Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS