Nowy użytkownik serwisu Nie pamiętam hasła

Forum

Wtorek, 30 kwietnia 2024
Forum Audiofil.pl - wyraź swoją opinię na różne tematy
Odpowiedz
Autor
Wiadomość
Septon
Gość
Dodano: 2023-09-01 09:00:57
Cytuj
Szukam słuchawek bezprzewodowych dokanalowych do 600 zł(cena maksymalna).
Oczekuję
-przede wszystkim bardzo głęboki fajny bas i sub bas
-anc
-tryb transparentny
-kazda inna funkcja mile widziana
Podsumowując najbardziej zależy mi na brzmieniu w kontekście słuchania muzyki.
Ktoś coś poleca? Rozważam sony linkbuds s natomiast ciężko mi wyczytać jak to z tym basem i ciężko mi się odnieść do innych słuchawek przez to.

Rozglądam się za słuchawkami na jakiś dobry kod rabatowy https://kodyrabatowe.naszemiasto.pl/sklepy/kategoria/elektronika
Marcin
Gość
Dodano: 2024-01-05 12:13:15
Cytuj
Z zycia wiem ze nie ma czegos do wszystkiego ... tzn zakladam ze moznaby optymalizowac sluchawki i dodawac kilka lub kilkanascie przetwornikow (co w niektorych modelach sie dzieje) i dalej dobierac ustawienia dla kazdego z nich itp. z mojej przygody z Audio nauczylem sie ze nie warto szukac wytostanego sprzetu a dobrac do swoich potrzeb.

Co do ANC jesli jezdzisz na rowerze lub samochodem lub generalnie przemieszczasz sie w potencjalnie niebezpiecznym srodowisku sam lub ono jest wokol Ciebie to nie polecam ANC - z doswiadczenia gdy kolega mial sluchawki w biurze sluchal muzyk i nas nigdy nie slyszal - dla niego spoko bo nikt nie przeszkadzal w pracy ale On sam niewiele wiedzial co wlasnie mowilismy/ustalilismy - denerwujace dla nas ale On sie cieszyl dopoki nie poszedl na tramwaj sluchajac muzyki z ANC i chyba fruwajac 3m nad ziemia gdy uderzyl go samochod zakladamy ze nadal cieszyl sie niezklocona muzyka... alc. teraz w biurze nadal korzysta z ANC ale zostawia je w biurze by nie zapomniec wylaczyc ANC wychodzac z biura - ma inne sluchawki. Ale glowy juz nie skreci - rusztowanie w szyi. ANC wplywa wg mnie mocno na jakosc dzwieku - nie polecam!

Polecam dobrac sluchawki do potrzeb np kupic 2 -3 pary w zaleznosci od sprzetu jaki masz i potrzeb ... czyli moc zrodla dzwieku oraz/i DAC.

JA mam tak kupilem tanie sluchawki zwane BLON (nie pamietam ile lat temu) - pamietam ze od tego czasu wyszly inne wersje (sprawdz jakie maja niezwykle wysokie opinie- to sa wlasnie te) i nie wiem czy tak udane. Sluuchawki nieproporcjonalnie dobrze basowo graja (podniosle) chociaz nie maja calej bogatosci dzwieku... Slucham na nich muzyki podnioslej akcji basowej i graja po prostu wow. Mam wrazenie ze kazdy akcent takiej podnioslosci uderza podwojnie i daje frajde! ... maja slaby kabel ale za te cene polecam kupic profesjonalny kabel a nawet dwa lub 3 tak na lata bo sluchawki same w sobie sprawiaja wrazenie nie do zdarcia - minus to kolor - mam srebny i wygladaja jakbys mial cos na uszach ... kabel wokoluszny w moejej opini najlepszy bo sluchawki sa metalowe dosc ciezkie wiec nie beda wypadac dzieki kablowi ... polecam naprawde z glebi serva jako ze za cene chyba 160zl dawno temu te sluchawki przezyly i pobily (na niektorych znaczacych polach dla mnie) sluchawki za 700 i 1600zl - i nie mowie ze tamte drogie byly badziewne ... robily dobrze wiele rzeczy i uzywalem do innej muzyki i celow. Sluchawki chyba stwozono na zasadzie stworz 1000 prototypow z roznymi konfiguracjami i te wyszly fenomenalnie. Nieporownywalnie tanie jak na granie, wytrzymalosc, mozliwosc wymiany kabla bo jest odlaczany (polecam taka funkcje!)

poelcam tez sluchawki Audiotechniki i tez patrzec po opiniach ... kupilem kiedys za 1400zl i do dzis je uzywam do sluchania roznych utworow w polaczeniu z telefonem samsung - dragonfly cobalt (bo jest leciutka) lub innego wiekszego w domu. Graja bardzo dobrze ja na moje potrzeby.

ANC - jak jest mus to nie skupialbym sie na super hiper jakosci.
dolaczany kabel - dla mnie super daje mozliwosci wymiany kabla lub np jednej sluchawki (jak kupujesz tnie słuchawki które Ci odpowiadają np taki BLON - to kup 2-3 pary jak Ci padnie jedna to wymienisz ... sprzet elektroniczny szybko jest podmieniany na inny gorszy za wyzsza cene a takie sluchawki jak BLON dla mnie to inwestycja z wyprzedzeniem- jak padnie kabel to wymienisz, jak padnie jedna sluchawka do podmienisz z drugiego zestawu) a ile czasu zaoszczędzisz na researchu - ogrom no i kasy - bo cena skoczyla 3x a jakosc nowego sprzetu spadla ogromnie - po czasie stycznosci z bublami i szukaniem perelek by bula nie kupic docenisz!

bez dobrego daca, bez dobrej jakosci muzyki jakości możesz nie docenić nawet w naprawdę dobrych słuchawkach nie wspominając o zakłóceniach np z telefonu - ja np slucham w trybie lotniczym.

Poza ANC - jazda samochodem czy pocuagiem itp albo w samolocie - szumy i zmiany cisnienia niezaleznie od sprzetu sprawia ze jakosci muzyki tak mocno nie odczujesz a patrzac na Twoj budzet widze ze chyba zalezy Ci na jakosci ? muzke powinno sie sluchac wmiare nie rpzemiszczajac sie byle kabel nie ocieral sie o u branie bo sie rpzenosi dzwiek, plus dudnienie krokow takie bum bum itp. JAk to sie mowi - na co Ci ferari jak jezdzisz po polu.

O dobrym etui nie tylko pod wzgledem ochrony ale tez zamka - mialem 3 i zlapalem sie ze przestalem korzystac ze sluchawek gdyz mialem dosc tego diabelnego zamka i walki z nim oraz upychaniem kabla tak by sie nie zaginal etc ze wzglendu na rozmiar . maly szczegol ale czasem pomocny.

Wiec dobierz sluchawki do potrzeb sytuacji i zpriorytetyzuj co jest wazne i zakup kilka. BLON moim skromnym zdaniem jako groszowy zakup nawet jak nie najwyzsza polka to za te cene ufff ciezko sie zawiezc - chyba ze juz niedostepny w tym wykonaniu co ja zakupilem - nie sprawdzalem
Odpowiedz
Poglądy lub opinie wyrażone na forum są poglądami jego autora. Administracja i moderatorzy portalu Audiofil.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników forum.
Regulamin
  Copyright © Audiofil.pl 2010
Kopiowanie lub rozpowszechnianie materiałów ze strony www.audiofil.pl bez uzyskania zgody zabronione.
Realizacja: Ideo
Powered by: Edito CMS